1221KADRİ ERDEM KİMDİR?

1979 yılında Rize’de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi İstanbul’da tamamladım. İstanbul Üniversitesi, Makine Teknikerliği ön lisans programından mezun oldum. 2003 yılında profesyonel olarak reklam-tanıtım fotoğrafçılığı alanıyla ilgilenmeye başladım. Böylelikle fotoğrafa dair serüvenim başlamış oldu.

0n yıldır sürdürdüğüm “Tanıtım Fotoğrafçılığı”nın yanı sıra farklı dergilere ait röportajları izliyor, fotoğraf çekimlerini gerçekleştiriyorum. Hemen her sektörde faaliyet gösteren kurumsal firmalara ürün fotoğrafı hizmeti sunuyorum. Son üç yıldır portföyüme konsept düğün fotoğrafı çekimlerini ekledim. 2006 yılından bu yana çalışma alanıma set fotoğrafçılığını da kattım. Uzun yıllardır vizyonda olan dizilerin ve önemli sinema filmlerinin set fotoğrafçılığını yaptım.

Fotoğraf alanındaki ilk proje çalışmama 2004 yılında start verdim, “İstanbul’da Yaşamak, İstanbul’u Yaşamak” başlıklı projem halen devam ediyor. 2005 yılında İFSAK ( İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ) üyeliğimle birlikte dernek çatısı altında gerçekleştirilen birçok çalışmaya gönüllülük esasıyla katıldım.

2006 yılında Birinci İstanbul Fotoğraf Bienali’nde, Bakırköy Meydanı’nda bir grup fotoğrafçı ile birlikte bir enstelasyon çalışmasına imza attık.

Şubat 2011’de, İFSAK’ta, üzerinde iki yıl çalıştığım ”Sulukule’de Değişim” adlı belgesel fotoğraf çalışmamın sergisini açtım.

2010-2015 yılları arasında üyesi olduğum “Praksis Fotoğraf Grubu” ile birlikte eğitim çalışmalarımızı başlattık. Çalışmalar kapsamında, Beyoğlu ilçesinde bulunan lise düzeyindeki belirlenmiş okullara Beyoğlu Belediyesi ve İFSAK işbirliği ile fotoğraf eğitimleri verdik, ortak projeler ortaya koyduk. Yine 2010 yılından bu yana Praksis Fotoğraf Grubu ile birlikte düzenlediğimiz “Fotoğraf V” söyleşi dizisini gerçekleştirdik. Projemize ait detayları ilerleyen zamanlarda paylaşacağız.